Sold
Listing Courtesy of: COLUMBUS OH MLS / Listed By: Michael Powers, Coldwell Banker Realty
118 Pro Circle Urbana, OH 43078
Sold on 04/16/2025
$286,000 (USD)
Sold Date:
04/16/2025
04/16/2025
Taxes
$3,245(2023)
$3,245(2023)
Lot Size
0.27 acres
0.27 acres
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
1996
1996
School District
Urbana Csd 1104 Cha Co.
Urbana Csd 1104 Cha Co.
COLUMBUS OH MLS
Last checked May 20 2026 at 7:43 AM GMT+0000
COLUMBUS OH MLS
Last checked May 20 2026 at 7:43 AM GMT+0000
Bathroom Details
- Full Bathrooms: 2
- Half Bathroom: 1
$ (+/-)
Mar 03, 2025
Price Changed
$279,999
-3%
-$10,000
Feb 12, 2025
Price Changed
$289,999
-3%
-$10,000
Jan 27, 2025
Price Changed
$299,999
-6%
-$19,901
Jan 15, 2025
Price Changed
$319,900
-2%
-$5,100
Jan 11, 2025
Price Changed
$325,000
-3%
-$10,000
Dec 22, 2024
Listed
$335,000
-
-